1970’li senelere damgasını vurmuş olan ünlü şarkıcılardan Tülay Özer, Marmaris ilçesinde özel bir tane hastanenin diyaliz hastalarına gerçekleştirmiş olduğu konser esnasında aniden fenalaştı. Başı dönmüş olan Tülay Özer’e salon içerisinde yer alan doktorlarla birlikte hemşireler hemen müdahale gerçekleştirdi.

Kısa bir zaman geçtikten sonra kendisini iyi hissetmekte olduğunu ifade eden Özer, konserine kalmış olduğu yerden devam etmeyi sürdürdü. Ayakta alkışlanmış olan ünlü şarkıcı, programdan sonra ise kendisininde böbrek yetmezliğinden dolayı yaklaşık olarak 2 seneden beri diyaliz tedavisi görmekte olduğunu açıkladı.

Tülay Özer açıklaması içerisinde; ”Babamda da bu rahatsızlık mevcutmuş, zannediyorumki bendeki hastalıkta genetik bir şekilde. Rahatsızlığımdan dolayı bazı zamanlarda baş dönmesi de yaşamaktayım. Bugün ise sahnedeyken bu talihsizlik başıma gelmiş oldu. Allah’tan salın içerisinde beni de tanımakta olan çok fazla sayıda doktor yer alıyordu. Hızlı bir şekilde toparlandım” şeklinde konuştu.

Hastalığının ise küçük kız kardeşlerinden Zerrin Özer’le daha fazla yakınlaşmasına sebep olduğunu ifade eden Tülay Özer sonrasında ise; ”Sağ olsunki, beni hiç bir şekile yalnız bırakmamakta, sevgisinin yanı sıra, ilgisi ile birlikte de bana moral ve de umut kaynağı olmakta” ifadelerine yer verdi.

Konuşması esnasında sağlıklı durumda bulunanların sağlığının kıymetini bilmesi konusunda tavsiyelerde bulunan Tülay Özer açıklamasında; ”Maalesefki ben artık, problemlerim arttırdığından dolayı sıvı tüketimi yapamıyorum. Bırakın su içmeyi, elma benzerindeki sıvı içermekte olan meyveleri bile yiyememekteyim. Bundan dolayı sağlıklı durumda olan herkese bol bir miktarda sıvı tüketmesini tavsiye etmekteyim” ifadelerine yer verdi.