Denizli ili içerisinde, ağaç budama işlemini yapmaya başladığı spiral taşlama makinası ile birlikte boynunun yanı sıra kolundan da ağır bir şekilde yaralandığı açıklanan Erdal Kılınç (50) isimli vatandaş, hızlı bir şekilde götürülmüş olduğu hastane içerisinde yaşam mücadelesini kaybetti.

Denizli ilinde yer alan Pamukkale ilçesi içerisinde, evli ve iki tane çocuk babası olduğu bilgisine ulaşılan Erdal Kılınç, dün saatler 12:00 civarında Zeytinköy Mahallesinde yer alan Sultan Süleyman Caddesi üzerindeki evinin bahçe kısmında bulunan ağaçları, spiral taşlama makinasını kullanarak budama işlemine başladı.

Budama işlemine devam ederken ani bir şekilde dengesini yitirdiği öğrenilen Kılınç, elinde yer alan spiral taşlama makinesinin kontrolünü de yitirince, boyun ile birlikte kolundan yaralanmış oldu. Olayın yaşandığı yerde bulunan yakınlarının ihbarda bulunmasının ardından olay yerine intikal eden sağlık personellerinin yapmış olduğu ilk müdahalenin sonrasında Kılınç, ambulans aracılığıyla hızlı bir şekilde Denizli Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Şah damarı ile birlikte bilek bölgesinde çok derin kesikleri olduğu bilgisine ulaşılan Kılınç, burda yer alan doktorların gerçekleştirmiş olduğu tüm müdahalelerine karşın kurtarılamadı. Polis ekipleri ise, Kılınç’ın yaşamını yitirmesiyle alakalı olarak bir soruşturma başlatmış durumda.