Ülkemizin ilk kadın rock şarkıcılarından, sahne şovlarıyla birlikte cesareti sayesinde efsaneleşmiş haldeki Seyyal Taner, tekrar bir başka efsane olan Kurtalan Ekspres’le beraber konser turnesine çıkıyor.

Seyyal Taner ile Kurtalan Ekspres, konserle ilgili turneye Karadeniz Zonguldak ilinden başlamış oldu. Ülkemizin ilk kadın rock müzik şarkıcılarından biri olan ünvanına sahip Seyyal Taner, 6 Aralık’ tarihi içerisinde Kurtalan Ekspres’le beraber Bartın Kültür Merkezin içerisinde bir konser verdi. Hemen sonrasında 7 Aralık tarihinde Ereğli Kültür Merkezi içerisinde ”Şiirimin Dili” isimli parçaca, ”15 tane Kadın Bağlamacı”tla beraber müzikseverlere unutması zor saatleri yaşatmış oldu.

Seyyal Taner ile birlikte Kurtalan Ekspres 21 Aralık tarihinde Kocaeli Hayal Kahvesi içerisinde, 22 Aralık tarihinde İstanbul Emaar Hayal Kahvesi içerisinde sevenlerinin karşısına çıkmış olacak. Yılbaşında ise İzmir ilinde yer alan Kaya Resort otelde sahne alacağı açıklanan Seyyal Taner ile Kurtulan Ekspres Türkiye’nin pek çok bölgesinde yeralan Kültür Merkezleri içerisinde konser vermeyi sürdürecek.

Senelerdir konserler vermeyi sürdüren Seyyal Taner, sahnede bulunmanın ve sevenleriyle buluşabiliyor olmanın fazlasıyla heyecan verici bir durumda olduğunu ve aynı kuşak temsilcilerinden Ahmet Güvenç’in yanında Kurtalan Ekspres’le beraber olmanın kendisine ayrı bir güç vermiş olduğunu da vurguluyor. Sahne üzerinde bitmek bilmeyen enerjileri ve de repertuarları sayesinde yeni kuşaktaki sanatçılara da örnek olmayı başaran Seyyal Taner ve de Kurtalan Ekspres, geçmiş dönemde hit olmuş bütün parçaları beraber söylemekten büyük bir zevk aldıklarını da ifade etmekteler.

Seyyal Taner ile Kurtalan Ekspres ise, konserle ilgili turnelerine gençlik festivalleri ile birlikte üniversiteler ve de konser mekanları içerisinde devam ediyor olacaklar..