Denizli ilinde yer alan Çameli ilçesi içerisindeki Kusuru Gölü, Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan’ın imza atmış olmasıyla beraber bugün Resmi Gazete’de paylaşılan özel bir kararla ”Kesinlikle Korunacak Hassas Alan” şeklinde ilan edilmiş oldu.

Çameli ilçesinde yer alan Kolak Mahallesi üzerinde çam ile birlikte çınar ve de kavak ağaçları arasında yer alan, ortalama bir şekilde 700 metrelik rakım üzerindeki Kusuru Gölü, doğal bir durumdaki güzelliğinden dolayı da gören herkesi kendisine hayran bırakmakta.

Tektonik bir durumdaki olaylar sonrasında çökmeden dolayı meydana gelen ve Denizli iline sadece 109 kilometre mesafede yer alan söz konusu bu göl, sazan balıklarının yanı sıra ördek ile birlikte kazlara da ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Doğa severlerin çok büyük bir ilgi göstermeye devam ettiği bu göl, fazla bir şekilde bilinmemesinden dolayı, ,”gizli cennet” şeklinde de adlandırılıyor. Söz konusu bu göl, fotoğraf tutukunu olanların tercih etmiş olduğu yerler arasında bulunuyor. Potansiyel bir durundaki Doğal SİT Alanı konumunda yer alan bu Kusuru Gölü, Cumhurbaşkanı görevinde buluna nRecep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile birlikte bugün Resmi Gazete içerisinde paylaşılan bir kararla ”Kesinlikle Korunacak Hassas Alan” şeklinde ilan edilmiş oldu