Denizli Büyükşehir Belediyesi, yeni girmiş olduğumuz 2020 senesini ”Denizli Yılı” olarak ilan etmiş durumda. Kentin plaka kodu olarak öne çıkan ”20”nin yan yana gelmiş olduğu 2020 senesi içerisinde Denizli ilinin tarihinin yanı sıra kültürel ve ayrıca doğal zenginlikleri ulusal ile uluslararası bir şekilde gündeme taşınmış olacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Meclisinde gerçekleştirilmiş olan Ocak ayının Olağan Toplantısı, Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan’ın başkanlığı ile gerçekleştirildi. Söz konusu bu toplantı esnasında Başkan görevinde bulunan Zolan’ın 2020 senesinin Denizli senesi olması konusunda Meclise vermiş olduğu önergesi de görüşülmüş oldu. Başkan görevinde bulunan Zolan yapmış olduğu konuşma kapsamında, Denizli ilinin turizm ile birlikte tarım ve de sanayi alanı içerisinde zengin bir durumda ve tarihi derinlikleri bulunan bir kent olduğunu açık bir şekilde ifade ederek; ”Denizli ilimizle ne denli gurur duysak azdır” ifadelerine yer verdi.

Denizli ilinin plaka kodu olarak bilinen 20’nin 2020 senesi içerisinde yan yana gelmiş olduğunu ifade eden Başkan Zolan, 2020 senesinde bu şekilde bir tevafuk meyana geldiğini, bunla beraber kendilerinin ve bütün Denizli kamuoyunun bu yılın Denizli senesi olması hususunda çok yoğun bir isteğinin bulunduğunu açıkça ifade etti.