61 yaşında bulunan Amerika Birleşik Devletleri asıllı şarkıcılardan Madonna, Madame X isimli turnesinin dahilinde Boston içerisinde tam üç tane konser vereceğini açıklamıştı. Fakat sağlık durumunun iyi olmadığı öğrenilen ünlü sanatçı, ağrılarının bulunduğunu ifade ederek konserlerine çıkmama konusunda bir karar açıkladı.

Fischerspooner isimli grupta yer alan ”God Control” adlı parçayı telif ödemesi yapmadan albümü içerisinde yer vermiş olduğu gerekçesiyle suçlanmış olan 61 yaşında bulunan yıldız, yakın bir zaman içerisinde gerçekleştirilecek konserlerini de iptal etmiş durumda. Sağlık problemlerinden söz ederek ağrılarının dayanılamayacak bir seviyede bulunduğunu ve dinlenmesinin gerekli olduğunu ifade eden Madonna, tam bir şekilde ne rahatsızlığının bulunduğunu ise açıklamış değil.

Geçmiş olduğumuz aylar içerisinde ”Madame X” adına sahip albümü raflar üzerindeki yerini almış bulunan Madonna’nın başı ise ”God Control” adlı şarkının yazarı ile belaya girmiş durumda. Amerika Birleşik Devletleri asıllı elektronik müzik gruplarından biri olarak öne çıkan Fischerspooner adlı grubun üyeleri arasındaki Casey Spooner, 2017 senesinde parçanın üstünde çalışmalar yaptıklarını, fakat söz konusu bu projenin rafa kaldırılmış olduğunu ifade etti. Daha sonrasında ise söz konusu bu şarkının kendisine hiç bir şekilde haber verilmeden ”Madame X” isimli albüm içerisinde yer verildiğini ifade eden Spooner, söz konusu bu şarkının seneler önce kaydedilmiş olan demo versiyonunu da açık bir şekilde paylaşıp; ”Telifine 25.000 euro tutarında bir para teklifinde bulunulmuştu fakat ödeme gerçekleştirilmedi. Arttık bütün bunlar yetti. Sen (Madonna) sahneler üzerinde fink atmaya devam ederken, ben 5 parasız bir şekilde yaşamaktayım” ifadelerine yer verdi.