Denizli il Emniyet Müdürü görevinde bulunan Mevlüt Demir, Merkezefendi ilçesi ile Pamukkale ilçesindeki mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Emniyet Müdürü görevinde bulunan Demir, Polis Evi içerisinde gerçekleştirilmiş olan Mahalle Muhtarları İstişare Toplantısı’nda yapmış olduğu konuşma esnasında, muhtarların çok önemli bir görevi yerine getirmekte olduklarını, son zamanlar içerisinde devletin her kademesinde itibar görmekte bulunan mesleklerden bir tanesi olduğunu ifade etti.

Muhtarlığın çok daha kurumsal bir duruma gelmiş olduğunu ifade açıklayan Demir, şu ifadelere yer verdi;

”Bundan sonraki süreç içerisinde de her gün kalitesi artmakta. Muhtar aslında kelime anlamı ile seçilmiş bir bireyi ifade etmektedir. Yani bu demokrasinin temel taşı olmuş bulunan, millet iradesinin tecelli etmiş olduğu, lokal bir şekilde halkın iradesinin temsilcisi durumundaki bir şahıstır muhtar. Sizler Denizli ili içerisinde merkezde yer alan 2 tane ilçenin temsilcilerisiniz. Muhtarlık aynı zaman içerisinde halkın kurumsal ile birlikte demokratik toplumlar içerisindeki örgütlü toplumun en merkezi ile en nüve, en çekirdekte yer alan kurumsal yapının bir ismidir.

Toplumun problemlerini çözmek amacıyla halkın iradesinin birleşmiş olduğu, temsil edilmiş olduğu noktadır. Belki bir tane garibanında sığınağıdır. Kamunun halk ile kontakt kurabildiği, network’ünü oluşturabildiği bir noktadır. Bu açıdan çok sık bir şekilde muhtarlarla bir araya gelebilmeye, onlarla da hasbihal edebilmeye çalışmaktayız.”