Denizli ilinde yer alan Honaz ilçesi içerisindeki taş ocaklarından bir tanesinde dinamit kullanılarak gerçekleştirilen kontrollü patlatmanın ardından koptuğu açıklanan tonlarca ağırlığa sahip devasa boyuttaki bir kaya parçası mahallede yer alan futbol sahasına yuvarlana yuvarlana düştü. Kayanın düşmüş olduğu bölgede o sıra hiç kimsenin yer almıyor olması da muhtemel bir faciayı önlemiş oldu.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa söz konusu bu olay, Honaz ilçesinde yer alan Aşağıdağdere Mahallesi içerisinde gerçekleşti. Geçmiş olduğumuz akşam saatlerine doğru meydana gelen bu olay esnasında, özel bir tane taş ocağı içerisinde dinamit kullanılarak kontrollü bir patlatma gerçekleştirildi. Patlamadan hemen sonra dağlık alan içerisinden koptuğu açıklanan tonlarca ağırlığa sahip devasa bir tane kaya parçası dağın üzerinden Aşağıdağdere Mahallesi’ne doğru yuvarlana yuvarlana geldi. Devasa boyutlardaki bu kaya mahallede yer alan futbol sahası içerisine kadar geldi. Kayanın yuvarlanmış olduğu yer üzerinde ev veyahut herhangi bir tane yapının yanı sıra hiç kimsenin yer almıyor olması da muhtemel bir faciayı önlemiş oldu. Patlatma anıyla birlikte kayanın yuvarlanmış olduğu sırada çok büyük bir korkunun yanı sıra panik yaşanmış olduğunu da ifade eden köylüler olaydan hemen sonra jandarmaya ihbarda bulundu.

Olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden jandarma ekipleri de bu konuyla alakalı bir tutanak tuttu ve bölgeden ayrılmış oldu. Devasa boyutlardaki kaya da düştüğü yerde duruyor.