Aylardan beri yoğun bakım içerisinde tedavi gördükten sonrasında 5 gün önce normal bir odaya alındığı açıklanan Mehmet Ali Erbil, tekrardan solunum cihazına bağlanıp yoğun bakıma alındı.

Evindeki banyoda düşüp yaralanmış olan Mehmet Ali Erbil, acil bir şekilde ameliyata alınmış; daha sonra 16 seneden beri mücadele etmekte olduğu kaçış sendromu isimli hastalığının nüksetmesinin ardından hemen yoğun bakıma alınmış idi. Yaklaşık olarak 80 günden beri yoğun bakım içerisinde tedavi görmekte olan şovmenin sağlık durumunun tekrardan kötüleştiği açıklandı.

Yoğun bakım ünitesi içerisinde tedavisi halen devam eden Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumu konusunda çok daha yeni bilgilere ulaşılmış oldu. Durumunun iyiye gitmesi ile birlikte normal odaya alınmış olan şovmenin 5 günden sonra tekrardan solunum cihazına bağlanıp yoğun bakım ünitesine alınmış olduğu ortaya çıkmış oldu.

Mehmet Ali Erbil’in kızı olan Sezin Erbil, önceki gün içerisinde Instagram hesabı üzerinden özel bir paylaşım gerçekleştirip ”Yoğun bakımdaki 77. gün bugün, dualarınıza ihtiyacı var babamın. Açıklama yapmamaktayız çünkü durumu devamlı olarak değişiklik göstermekte tek inandığım ise toplu duanın gücü.” ifadelerine yer vermiş idi.

Sağlık durumu ile ilgili sürekli olarak açıklamalar yapılan Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumunun sürekli olarak değişiklik gösterdiği de ifade edilmişti.