Evde düşerek kaburgasını kırdığı açıklanan, hemen sonrasında ise kaçış sendromu isimli hastalığının nüksetmesi sebebiyle 235 gün süren bir yaşam mücadelesi vermiş olan ve en son 2 tane beyin damarı birden tıkandığı açıklanan Mehmet Ali Erbil tekrardan hastanelik olmuş durumda. Snob Magazin tarafından yapılmış olan özel habere bakılırsa; Ünlü şovmenlerden biri olan Mehmet Ali Erbil fenalaşıp Maslak içerisinde özel bir hastane içerisinde yoğun bakıma kaldırılmış durumda.

Salı gününde gece yarısı fenalaşıp hastaneye kaldırılmış olan Mehmet Ali Erbil’in 4 günden beri yoğun bakımda yaşam mücadelesi vermekte olduğu ortaya çıkmış durumda.

İki tane beyin damarı birden tıkandığından dolayı geçmiş olduğumuz aylar içerisinde tekrardan hastaneye kaldırılmış olan Mehmet Ali Erbil, taburcu edildikten bir müddet sonra geçmiş olduğumuz hafta ilk defa konuşma yapmıştı. Bu süreç esnasında Erbil’i hiç bir şekilde yalnız bırakmamış olan yakın dostlarından sanatçı Tolga Yüce ile birlikte şarkıcılardan Ercan Avşar’la bir akşam yemeği içerisinde buluşmuş olan Erbil, yakın durumdaki dostlarına dede olmasından sağlık problemlerine kadar pek çok farklı hususta açıklamalar gerçekleştirip içini dökmüş idi.

Geçmiş olduğumuz günler içerisinde 62 yaşında bulunan şovmenin sigortasının bundan böyle geçerli bir durumda bulunmadığı ve hastaneye aylık 150.000 Türk Lirası tutarında ödeme yaptığı da ileri sürülmüştü.