Seneler boyunca mücadele etmeye devam ettiği kaçış sendromu isimli hastalığından dolayı aylar boyumca yoğun bakımda kalmış olan başarılı ve ünlü şovmenlerden biri Mehmet Ali Erbil, geçmiş olduğumuz hafta tekrardan hastaneye götürüldü. Mehmet Ali Erbil’in kardeşi olan Profesör Doktor Yeşim Erbil de yoğun bakım odasından normal odaya çıkartıldığı açıklanan Erbil’in sağlık durumuyla alakalı olarak çok özel bir açıklamada bulundu.

Sözcü’ye özel bir konuşma gerçekleştiren Yeşim Erbil, Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumuyla alakalı olarak şu ifadelere yer verdi; ”Abimin fizik tedavi süreci halen devam etmekte. Öteki rehabilitasyon tedavilerinin yapılabilmesi amacıyla hastane içerisinde yer alan odasına alınmış bir durumda. Yoğun bakımdan çıkartılmış bir durumda bulunmasına karşın hastaneden tam olarak ne zaman taburcu edileceği hususuna şimdilik bir şey söylemem olanaklı değil. Sezin ise babasına çok daha yakın olabilmek amacıyla doğumu onun yatmakta olduğu hastanede gerçekleştirmiş olacak. Sezin böylece torunuyla dedesini de bir araya getirebilmiş olacak.”

”Kaçış Sendromu” ismine sahip rahatsızlığının nüksetmesinden dolayı tam tamına 258 gün süresince yoğun bakımda yatmış olan Mehmet Ali Erbil, temmuz ayı içerisinde taburcu edilmişti. Hastaneden çıkışı gerçekleştikten sadece birkaç ay geçtikten sonra ekim ayı içerisinde geçirmiş olduğu kalp spazmından dolayı tekrardan hastaneye kaldırıldığı açıklanan Mehmet Ali Erbil tekrardan yoğun bakıma alınmış idi.