Yoğun bakım içerisinde tedavisi hala süren 61 yaşında bulunan Mehmet Ali Erbil’in ablası Profesör Doktor Yeşim Erbil, sosyal medya üzerinde dolaşmaya başlayan ”Mehmet Ali Erbil hayatını kaybetti.” şeklindeki iddialara son noktayı koyup; ”Bir takım haberler çıkmış bizleri arayanlar oldu. Tedavisi halen sürüyor.” ifadelerine yer verdi.

Instagram hesabı üzerinden bir açıklama yapmış olan Mehmet Ali Erbil’in ablası Profesör Doktor Yeşim Erbil, paylaşımının altına; ”Bir takım haberler çıkmış bizleri arayanlar oldu. Tedavisi halen sürüyor. Bir problem yok. Detaylı olan bilgileri de paylaşırım. Bizden bir haber almadıkça farklı haberlere hiç bir şekilde inanmayın.” şekline bir paylaşım yaptı.

Maslak içerisinde özel bir tane hastanede tedavisi süren ünlü durumdaki şovmenin doktoru olan Jan Klod Kayuka, şovmenin durumuyla ilgili şu ifadelerde bulunmuştu; ”Değişik bir şey bulunmuyor. Gırtlağında bir tane delik açılmış olduğu doğrudur zira vücudun çok daha rahat bir şekilde nefes alabilmesi amacıyla gerekli bir operasyondu. Bizlerde bundan sonra çok daha olumlu gelişmeleri ümit etmekteyiz. Şimdi ise metro ile hastaneye geçiyorum ve hızlıca kontrollerimi gerçekleştireceğim. Ağızdan beslenememekte olan birinde kilo kaybı çok normaldir; fakat 30 kilo vermiş olduğuna yönelik çıkan haberler tamamen yalan. Bizi duymakta ve tepki vermekte ancak böyle bir durumda sonuçla ilgili olarak konuşamamaktayız.”