Burhan Şeşen’in oğlu olan Serhan Şeşen, vefat etmesinin 10. senesinde mezarının başında anıldı.

Grup Gündoğarken üyeleri içerisinde bulunan Burhan Şeşen’in müzisyen durumdaki oğlu Serhan Şeşen, vefat etmesinin 10. senesinde Çengelköy Kabristanı’nda yer alan ‘‘bahçesi” içerisinde anıldı. Serhan’ın bulunmadığı bir anı bile düşünmesi zorken 10 seneyi geride bırakmış olmanın dayanılmaz bir üzüntüsü içinde bulunduklarını ifade eden Burhan Şeşen ise; ”Bugün burda bulunan veyahut gelemeyen fakat Serhan’ı anan ve unutmayan herkese fazlasıyla teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

Serhan Şeşen’in adına 2009 senesi içerisinde kurulmuş olan ‘‘Müzik, Felsefe ile Yaşama Saygı Derneği’’yle ilgili de bilgi vermiş olan Şeşen, sözlerini şu şekilde devam ettirdi; ”Bilmektesinizki dernek 27 Şubat tarihinde Serhan’ın doğum günü olduğu gün Sezen Aksu’dan tutunda Mor ve Ötesi’ne, Timur Selçuk tutunda Nil Karaibrahimgil’e kadar 23 farklı sanatçının katılın gerçekleştirdiği konserden elde edilmiş bir gelir ile kuruldu.

En önemli maksadımız ise ‘‘Yaşama saygı’’ gösterilebilmesi. İnsanlar tanımıyor oldukları insanlara da adeta kendi yakınları gibi saygılı olsalar pek çok olumsuzluk çözülmüş olur. Serhan’ın vefatı konusunda baş kusurlu olan insanın mahkeme içerisinde Serhan’ın parlak durumdaki öğrenci geçmişi konusunda bilgi edindikten sonra ‘‘Ben aslında onu müzisyen biliyordum’’ ifadelerine yer vermesi sanıyorumki ne demek istediğimi çok daha iyi bir şekilde anlatır. Dernek içerisinde, sanatçıların desteği ve gerçekleştirilen bağışlar ile başarılı ancak maddi gücü bulunmayan öğrencilere burs vermekteyiz. Serhan’ın adına devlet okulları içerisinde müzik dersliği açmaktayız. Doğan Cüceloğlu ile birlikte Nurdoğan Arkış ve de Ömer Uzun gibi büyük hocalar ile Türkiye’nin 4 bir tarafında eğitimler vermekteyiz. Derneğin bütün herşeyiyle teyzesi olan Demet Özata ilgilenmekte. Kısaca açıklamak gerekirse başka Serhanların yaşaması amacıyla elimizden gelen herşeyi yapıyoruz. Olanaklarımız el verdiğince, gelecek olan desteklerin gücü ile yapmayı da sürdüreceğiz.