Çal Gençlik ile Spor İlçe Müdürlüğü’yle birlikte Çal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlemiş oldukları ”Milli Sporcular Gençlerle Buluşuyor” isimli proje dahilinde karate dalında milli sporcu şeklinde mindere çıkmakta olan Özdemir, Çal Anadolu Lisesi’nin öğrencileri ile buluştu.

Özdemir, Çal Anadolu Lisesi’nde yer alan toplantı salonu içerisinde gerçekleştirilmiş olan etkinlik kapsamında, öğrencilere spora tam olarak nasıl başlamış olduğunu ve elde etmiş olduğu başarıları aktardı.

Karate dalında Avrupa ile dünya şampiyonu olmanın gururunu yaşamakta olduğunu da ifade eden Özdemir, şu ifadelere yer verdi; ”Ben çocukken çok fazla hiperaktif olmamdan ötürü doktor tavsiyesiyle birlikte spora başladım. Bu yol içerisinde şampiyonluklar kazanmayı da başardım. Ülkemizin 70 tane iline, Avrupa içerisindeyse 15 tane ülkeye gittim. 6 yaşımda başlamış olduğu bu macerada farklı yaş kategorilerinde 10 defa Türkiye şampiyonu olmayı başardım. 15 yaşıma geldiğimde Avrupa Şampiyonası içerisinde ve sonrasında ise dünya şampiyonu olmayı başardım. İstekli olduktan sonra yapılamayacak hiçbir şey yoktur. Ailemin de destekleriyle beraber hiç bir şekilde yılmadım. Aileme de teşekkür etmekteyim.”

İlçe Gençlik ile Spor Müdürü görevinde bulunan Tayfur Öztepe, yoğun durumdaki antrenman programlarına karşın kendilerini kırmadan gelmeyi kabul eden Batuhan Özdemir’e teşekkür edip; ”Daha 18 yaşında olmasına karşın edinmiş olduğu tecrübeleri öğrencilerle paylaşabilmesi ve yaşadıklarını aktarması fazlasıyla iyiydi. Öğrencileri ilçemiz içerisinde ilk kez bir milli bir sporcuyla bir araya getirmiş olduk. Gelecek zamanlar içerisinde ilçemizde yer alan gençlerimizi spora teşvik edebilmek maksadıyla rol model sporcularımızı da buraya getirmiş olacağız.” ifadeleri ile konuştu.