Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Şairlerden Mehmet Akif Ersoy’un vefat etmesinin 82. yıldönümü dahilinde özel bir anma programı gerçekleştirdi. Vatandaşların çok yoğun bir şekilde ilgi göstermiş olduğu program kapsamında Milli Şairlerden Mehmet Akif’in birbirinden güzel durumdaki eserleri de okunmuş oldu.

Denizli Büyükşehir belediyesinin Kent Konseyi içerisinde görevli durumdaki Kent Şairleri Topluluğu, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un yaşamını kaybetmesinin 82. yıldönümü içerisinde ”Mehmet Akif Ersoy’u Anma ile Anlama Programı” gerçekleştirdi. İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesinin Konferans Salonu içerisinde gerçekleştirilmiş olan programa, Denizli Büyükşehir Belediyesinin Kent Konseyi Başkanı görevinde bulunan Ali Değirmenci, Büyükşehir Belediyesinin Genel Sekreter Yardımcısı görevinde bulunan Mustafa Gökoğlan, Kültür Turizm ile Tanıtım Dairesinin Başkanı görevinde bulunan Hüdaverdi Otaklı’nın yanı sıra davetliler ve çok fazla sayıda vatandaş katılım gerçekleştirdi.

Program esnasında, Kent Konseyinin Kent Şairleri Topluluğuna bağlı üyeleri ve İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesinin öğrencileri Mehmet Akif’in birbirinden güzel durumda bulunan eserlerini okudu. Kent
Konseyinin Başkanı görevinde bulunanDeğirmenci, program sonrasında gerçekleştirmiş olduğu konuşma esnasında, ”Milli Şairlerimizden Mehmet Akif Ersoy en umutsuz gibi görünmekte olan zamanlarda bile güçlü bir imana sahip durumdaydı. Çok daha önemlisi de çok umutluydu. Bu bağımsızlık konusundaki eserleri sahibiyle de Türk milletine aşılamış idi” ifadelerine yer verdi.