Hong Kong asıllı ünlü oyunculardan Chow Yun-fat, 722 milyon dolar tutarındaki servetini hayır kurumlarına bağışlayacak olduğunun açıklamasını yaptı. Yıldız durumdaki oyuncu; ”Para aslında sonsuza kadar sahip olacağınız bir şey değildir. Siz öldüğünüz zaman bunu başkalarına bırakmanız gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

Kaplan ve Ejderha (The Crouching Tiger, Hidden Dragon) isimli film ile birlikte dünya çapında ün kazanmış olan Hong Kong asıllı oyunculardan Chow Yun-fat, 722 milyon dolar tutarındaki mirasını hayır kurumuna bağışlayacak olduğu konusunda özel bir açıklama gerçekleştirdi.

Ünlü durumdaki oyuncu Güney Kore medyasına vermiş olduğu demeç içerisinde; ”Para aslında sonsuza kadar sahip olabileceğiniz bir şey değildir. Siz öldüğünüz zaman onu başkalarına bırakmanız gereklidir. Öldükten sonra ise banka hesabınızda yer alan paranın herhangi bir değeri yoktur” ifadeleri ile konuşmasını sürdürdü.

Yaşamakta olduğu Hong Kong içerisinde halkın kendisine ”Fat Kardeş” ifadeleriyle hitap etmekte olduğu ve çok mütevazı bir yaşam şekli ile bilinmekte olan şu anda 63 yaşında bulunan Chow Yun-fat, çok sık bir şekilde sokak satıcılarından yemek almakta ve toplu taşıma araçlarına binerek seyahat etmekte. Chow, Forbes tarafından açıklanan 2015 senesinde en fazla kazanan oyuncular listesi içerisinde Russell Crowe ile beraber 24. sırayı paylaşmış idi.