Denizli Büyükşehir Belediyesinin Kent Konseyine bağlı Gençlik Meclisinin tarafından gerçekleştirilen Geleneksel 7. Denizli Liseler Arasında Münazara Turnuvası bitti. PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi içerisinde gerçekleştirilen turnuvanın ödül töreniyle birlikte final programına, Denizli Büyükşehir Belediyesisinin Kent Konseyi Başkanı görevinde bulunan Ali Değirmenci, Kent Konseyinin Gençlik Meclisi Başkanı görevinde bulunan Bilge Naz Sak, öğretmenlerle birlikte öğrenciler katılım gerçekleştirdi. 40 tane takımın katılmış olduğu bu turnuvanın final kısmında Final Fen Lisesi ile birlikte İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi, Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi ve de Yüksekçıta Anadolu Lisesi kıyasıya bir şekilde mücadele gösterdi.

”İnsan Klonlanması Yasallaştırılmalı mıdır? Yasaklanmalıdır?” şeklindeki konunun tartışılmış olduğu bu mücadelede ise kazanan Final Fen Lisesi olur iken, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi 2. sırada, Denizli
Anadolu İmam Hatip Lisesi ise 3. sırada yer aldı. En iyi konuşmacı şeklindeki ödülünü de Final Fen Lisesinin öğrencilerinden İbrahim Serdar Bağ kazanmış oldu.

Turnuvanın gençlerin yönünden çok büyük bir kazanım sağlamış olduğuna dikkatleri çekmiş olan Kent Konseyinin Gençlik Meclisi Başkanı görevinde bulunan Bilge Naz Sak ise, ”Geleneksel duruma getirmiş olduğumuz Liseler Arasında Münazara Turnuvası’nı devam ettirmenin mutluluğunu yaşamış olduk. Yapmış olduğumuz her çalışma içerisinde bizlerden desteklerini esirgememekte olan Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Osman Zolan’a ve de Kent Konseyi Başkanımız Ali Değirmenci’ye çok çok teşekkür etmekteyim” ifadelerine yer verdi.