Ünlü şarkıcılardan biri olan Murat Kekilli, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım esnasında dünyanın tamamında 2.800.000 taneden çok kişinin yaşamını yitirmesine neden olan koronavirüse inanmamakta olduğunu ifade etti. Kekilli’nin söz konusu bu çıkışı da sosyal medya üzerinde yer alan kullanıcıların tepkisini çekmiş oldu.

Seneler öncesinde yayınlanmış olan Bu Akşam Ölürüm adlı şarkıyla tanınırlık elde eden ve güçlü sesinden dolayı çok geniş bir hayran kitlesine ulaşmayı başaran Murat Kekilli, son yapmış olduğu paylaşımla tartışmanın fitilini ateşlemiş oldu. Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Kekilli, bütün bir dünyayı etkisinin altına almış olan ve 2.800.000 taneden çok kişinin yaşamını yitirmiş olduğu virüse inanmamakta olduğunu ifade ederek ‘Daha öncesinde de demiş olduğum gibi kovid yalanına inanmamaktayım. İnananlar için de saygım var. Kim neye inanmayı talep ediyorsa da buyursun, engelleyen yok’ ifadelerine yer verdi.

Kekilli’nin söz konusu bu çıkışı kısa zaman içinde gündem olmuş durumdayken sosyal medya üzerinde yer alan kullanıcılar da ikiye bölünmüş oldu. Kullanıcıların bir bölümü söz konusu bu şarkıcıya hak vermiş durumdayken bir bölümü de ‘Doktorlara inanmamaktasın tamam ancak ölenlere de inanmamaktasın’ ifadelerine yer vererek tepki göstermiş oldu.