TV8 ekranları içerisinde yayınlanmış olan MasterChef yarışması sayesinde ismini duyuran Murat Özdemir, papağana işkence etmiş olduğu videosunun ortaya çıkmasının hemen sonrasında gözaltına alındı.

paylaşmış olduğu papağana işkence gerçekleştirdiği videosuyla adeta bir infial yaratmış olan Murat Özdemir, İstanbul Beşiktaş’ta yer alan evinden gözaltına alındı.

MasterChef isimli yarışma ile ismini duyurmuş olan Murat Özdemir, skandal yaratan bir videoya imzasını attı. Murat’ın sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmış olduğu papağana işkence yaptığı görüntüleri sosyal medyayı ayağa kaldırmış bir durumda. Görüntülerin çok büyük bir tepki çekmesinin sonrasında İstanbul polisi de hızlı bir şekilde harekete geçti. İstanbul Beşiktaş’ta yer alan evinden polis karakoluna götürülmüş olan Özdemir’e mahalleli de çok fazla tepki gösterdi. Özdemir’e yöneltilmiş olan suçlamaların arasında kızını dövmekte yer alıyor. İstanbul Barosu’nun hayvan hakları birimi içerisinden avukatların da olayın yaşandığı yere geldikleri ifade edildi. Polis ekiplerinin papağanı da almış olduğu bilgisine ulaşıldı.

Tarım ile Orman Bakanı görevinde bulunan Doktor Bekir Pakdemirli, MasterChef Murat’ın çekmiş olduğu kan donduran eziyet videosu ile alakalı sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama gerçekleştirerek; ”Toplum içerisinde infial uyandırmış olan ve vicdanlarımızı çok derinden sarsmış olan videoyu büyük bir üzüntü ile izledim. İlgili şahısla alakalı Bakanlık olarak bir suç duyurusunda bulunulması amacıyla da talimat verdim. Öte yandan şiddet görmüş olan papağanın güvenli bir ortama alınabilmesi içinde Bakanlık olarak hızlı bir şekilde girişimlere başladık.” ifadelerine yer verdi.