Covid-19 ile ilgili pandemi, sahne sanatlarını da tamamen olumsuz bir şekilde etkiledi. Bir çok müzisyen geçmiş olduğumuz 1 senedir sahne alamamakta. Sektörün aktörleri arasında yer alan DJ’ler de fazlasıyla zor bir durumda kalmış oldu. DJ Milko, sektör içerisindeki son durumla alakalı çok önemli değerlendirmelerde bulundu.

‘DJ Milko’ ismiyle tanınırlık elde eden müzisyenlerden Günay Başaran, pandemiyle alakalı kısıtlamaların sektörü olumsuz etkilemiş olduğunu ifade ederek müzik ile beraber sahne sanatlarının tükenmek üzere olduğuna değindi. Başaran daha sonrasında konser ile mekan yasaklarından dolayı müzisyenlerin çok zor durumda olduğunu ifade etti.

DJ Milko, pandemiyle mücadelenin dahilinde müzik sektörü içerisinde saat sınırının yanı sıra müzik yasağı benzerindeki kısıtlamaların olduğuna değinerek müzisyenlerin pandemi dönemindeki kısıtlamalardan en fazla etkilenmiş sektörlerden bir tanesi olduğunu ifade etti. Bundan dolayı da müzisyenlerin çok büyük bir handikabın içine girdiklerine değinerek eğlence mekanlarının kapatılmasıyla beraber düğünlere kısıtlamaların getirilmeye başlaması ve müzik yayınlarının sona erdirilmesinin aslında müzisyenlerin iş yerlerimizin de kapanması olduğunu ve ayrıca bütün müzisyenlerin işsiz kaldığını ifade etti.. Başaran müzisyenlerle beraber sahne emekçileri olarak kesinlikle hiç bir destek alınamadığını ve ayrıca canına kıyan müzisyenlerin olduğunu da söyledi. Bu sebeple de DJ Milko müzisyenlerin hala destek beklediğini açık bir şekilde ifade etti.