‘Zamansız Akşamlar’ ismine sahip single çalışmasıyla, müzikseverlerin gönüllerinde taht kurmayı başaran Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden biri olan Neveser Gerginok, ‘Yanımdaki Sevgilim’ ismine sahip yeni teklisini müzikseverlerin beğenilerine sunmuş oldu.

Kendi yapmış olduğu özel bestelerinin yanısıra seslendirmiş olduğu eserleri ile birlikte de müzik dünyasına damgasını vurmayı başaran Neveser Gerginok, alaturka ezgilerden meydana gelen ‘Yanımdaki Sevgilim’ ismine sahip şarkısıyla 2021 senesine çok iddialı bir giriş yapma hazırlığında.

Kuzey Yapım etiketi ile birlikte tüm dijital platformlar üzerinde yerini almış olan ‘Yanımdaki Sevgilim’ adlı şarkının sözleri Güzide Füsun Arkış imzası taşımaktayken, müziği de Ömer Öcal imzası taşıyor. Mix ve Mastering işlemlerini Candar Köker’in yapmış olduğu söz konusu şarkının İstanbul stüdyoları içerisinde çekilmiş olan nostaljik klibinin yönetmen koltuğunda da Candar Köker yer aldı.

Yeni hazırlamış olduğu şarkısına fazlasıyla güvenci bulunan başarılı sanatçı şarkısıyla ilgili, ‘Yanımdaki Sevgilim adlı şarkı gençlere alaturkayı çok sevdirecek’ ifadelerine yer verdi.

İstanbul ilinde dünyaya gelen Neveser Gerginok müzisyen bir ailenin kızı olarak tanınmaktadır. Babası olan Necdet Gerginok, çok değerli bir musiki hocası olarak tanınır. Bundan dolayı da çok ufak yaşlarda başlamış olan müzik eğitimi, İTÜ Devlet Konservatuarının Şan Bölümü’ne dek uzanmış durumdadır.