Muhammed el-Wakeel adına sahip olan bir gazeteci, İsa’nın ”Son Akşam Yemeği” ismine sahip tablosunu Nusret Gökçe’nin ünlü olduğu tuz atma hareketiyle birlikte photoshoplayıp yayınladığından dolayı Ürdün içerisinde tutuklandı. Gazetecinin ise 6 aydan 3 seneye kadarki bir süreyle hapsi isteniyor.

Al Wakeel News ismine sahip olan web sitesini yönetmekte olan Muhammed el-Wakeel, sosyetik kasaplardan Nusret Gökçe’nin tuz atma hareketiyle birlikte İsa’nın ”Son Akşam Yemeği” isimli tablosunu photoshop yapıp yayınladığından dolayı başı belaya girdi.

Nusret’in ünlü olduğu tuz atma hareketini tabloya ilave ederek paylaşmış olan Muhammed el-Wakeel’in, Ürdün içerisinde tutuklandı.

Nusret Gökçe’nin ünlü olduğu Tuzlama Hareketini İsa’nın Tablosu ile Photoshoplamış olan Gazetecinin Tutuklandığı açıklandı. Adli durumdaki bir kaynak ise, gazetecinin Çarşamba gününde kefaletle serbest bırakılmış olduğunu, fakat ”saldırgan” durumdaki bir imajın yayınlanmasından dolayı olası bir hapis cezaları ile karşı karşıya kalmış olduklarını ifade etti. 6 aydan 3 seneye kadar hapis cezasını gerektirmekte olan mezhep çatışmasını kışkırtmak ile suçlanmakta.

Nusret Gökçe; et pişirme ile birlikte tuzlama şekli sebebiyle Salt Bae ismiyle anılmaya başladı ve bir İnternet fenomeni durumuna geldi. Tuzlama şekli ile birlikte ünlü olmayı başaran Nusret pek çok ünlünün katıldığı davetlere de katılım gerçekleştirdi.