Sarayköy Belediyesi’nin Kültür Merkezi içerisinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nden dolayı gerçekleştirilen program esnasında konuşmacı salonda yer alan vatandaşlardan gözlerini kapatmalarını ve sonrasında söylemiş olduğu sözlerle yalnızca düşünerek hayal etmelerini talep etti. Gözler açıldığı zamanda salonda yer alan vatandaşlar gözyaşlarını hiç bir şekilde tutamadı.

Sarayköy Belediyesi ile birlikte Sarayköy Halk Eğitim Merkezi’nin işbirliğiyle açılmış olan işaret dili kursunun öğretmen ve öğrencileri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nden dolayı ”3 Aralık’ta Empati Kuruyoruz” isimli özel bir program gerçekleştirildi. Sarayköy Belediyesi’nin Kültür Merkezi içerisinde gerçekleştirilmiş olan bu programa Sarayköy Kaymakamı görevinde bulunan Fatih Akkaya, Belediye Başkanı görevinde bulunan Ahmet Necati Özbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü görevinde bulunan Bülent Akhan, İlçe Halk Eğitim Merkezinin Müdürü görevinde bulunan Mehmet Akbulut, engelli durumdaki vatandaşlar, aileleriyle birlikte vatandaşlar katılım gerçekleştirdi.

Program ise saygı duruşu ve de İstiklal Marşı’nın söylenmiş olmasıyla başladı. İstiklal Marşı’nı ise kursiyerler işaret diline çevirdiler. Hemen sonrasında konuşma gerçekleştirmek amacıyla Sarayköy Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Ahmet Necati Özbaş, sahneye çıkartıldı.

Sahneye çıkmış olan Başkan Özbaş, bütün katılımcılara işaret dilini kullanarak ”Hepiniz hoş geldiniz. Aramızda hiç bir engel yok” ifadelerine yer verdi. İşaret dili kullanarak katılımcıları selamlamış olan Başkan Özbaş ise, katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.