Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde bir tane trafik magandası lise öğrencilerini taşımakta olan okul servisine saldırıda bulundu. Arabanın önünü kesmiş olan saldırgan, yumruk atarak servis arabasının camını kırdı. Olayın şokunu çok uzun bir zaman boyunca atlatamamış olan öğrencilerde ambulanslar ile hastaneye götürüldü.

Edinilmiş olan bilgiye bakılırsa bu olay, Denizli – Antalya karayolunun Acıpayam Bulvarı üstünde gerçekleşti. İddialara bakılırsa, Antalya ilinden Denizli yönüne doğru sağ şerit üzerinde ilerlemekte olan Halil Erdoğan idaresinde bulunan lise öğrencilerini taşıdığı açıklanan 20 S 0545 plakalı servis arabasının önü, E. Y.’nin yönetiminde bulunan 20 BY 383 plakasına sahip araç tarafından kesildi. İddialara bakılırsa E. Y. adlı şahıs, arabasından inip servis arabasının camını yumruk atarak kırdı. İhbarlar üstüne olayın yaşandığı yere polis ile sağlık ekipleri yönlendirildi. Atmış olduğu yumruktan sonra elinden yaralanmış olan E. Y. ise sağlık ekiplerinin tarafından olayın yaşandığı yere gelen ambulans içerisinde ilk müdahalesinin gerçekleştirilmesinin sonrasında Pamukkale Üniversite Hastanesine götürüldü.

Olayla alakalı olarak açıklama yapmış olan servis şoförü görevindeki Erdoğan, olay esnasında öğrencilerin çok fazla korkmuş olduğunu ifade ederek; ”Ben normal bir şekilde sağ şerit üzerinden geliyorum. Ani bir şekilde önüme direksiyonu kırarak durdurdular ve hemen cama yumruk atmaya başladılar. Olay esnasında öğrencilerde çok büyük bir panik yaşadılar.” ifadelerine yer verdi.

Diğer taraftan servis araçlarına saldırı gerçekleştirilen yaklaşık olarak 20 tane öğrenci ise olayın şokunu çok uzun bir zaman boyunca atlatamadı. Ağlayıp öğretmenlerine sarılmış olan bazı öğrenciler, olayın yaşandığı yere gelmiş olan ambulanslar ile hastaneye gönderildi. Servis aracı içerisinde yer alan öteki öğrenciler de, olayın yaşandığı yere gelen farklı bir servis aracı ile evlerine gönderildi. Öte yandan kırılmış olan cam parçalarının servis aracının içine dağılmış olduğu da görüldü. Olayla ilgili olarak bir inceleme de başlatıldı.