Denizli Gençlik ile Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde, 2019 ila 2020 ”Okul Sporları” etkinlikleri için tam tamına 29.157 tane öğrencinin spor faaliyetleri için katılım sağladığı ifade edildi.

Denizli Gençlik ile Spor İl Müdürlüğü aracılığıyla gerçekleştirilen okul spor etkinlikleri kapsamında şampiyon olduğu açıklanan takım ile birlikte sporcular yavaş yavaş kesinleşmeye başladı. Kent’in her bir tarafındaki spor salonları içerisinde değişik branş müsabakaları ise düzenlenen şölenleri hiç bir şekilde aratmadı. Genç sporcular boksun yanı sıra halter ile birlikte güreş, kick boks ve karete branşları üzerinde şampiyonlar kesinleşirken takım sporları üzerinde Basketbol ile birlikte Voleybol şampiyonları ise kazandıkları kupalarını kaldırmış oldu.

Okul sporları için katılım her geçtiğimiz gün artmaya devam ederken bu yıl içerisinde katılımlar konusunda rekor bir sayı da beklenmekte. Daha önceki dönem içerisinde ilin tamamında 29.157 tane öğrenci spor faaliyetleri için katılım sağlarken, daha halen sezonun ilk çeyreklik kısmında 10.000 tanenin üstünde öğrenci 41 tane farklı branş üzerinde faaliyetlere katılmaya başladı.

Okul spor faaliyetleriyle birlikte öğrencilerin kendilerini çok daha iyi bir şekilde ifade edebilmelerini, kabiliyetleri ile birlikte potansiyellerini ortaya çıkartabilmelerini arzu etmekte olduklarını ifade eden Gençlik ile Spor İl Müdürü görevinde bulunan Ahmet İbanoğlu, faaliyetlere karşı duyulan ilgiden memnun oldukları açıklamasında bulundu.