Geçmiş olduğumuz günler içerisinde gerçekleştirdiği cinsel ilişki içeriğine sahip paylaşımlardan dolayı gündeme bomba gibi düşen şarkıcı ve aynı zamanda hayvan hakları savunucularından biri olan Ömür Gedik, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmış olduğu bir videodan dolayı isminden tekrar söz ettirmiş durumda. Hayvanlar yaşamını yitirdiğinde ”Telef oldu” ifadesinin kullanılmasından hiç bir şekilde hoşlanmadığını ifade eden Gedik, kendisiyle ilgili olarak çok ilginç bir çıkışta bulunmuş durumda.

Twitter hesabının üstünden gazete üzerinde okumuş olduğu bir tane haberile birlikte o haberin verilme biçimini takipçileriyle paylaşmış olan Gedik, yaşamını yitiren bir attan ”telef oldu” ifadeleriyle söz edilmesinden rahatsız olduğunu ifade ederek; ”yaşamımı yitirdiğimde şunu talep etmekteyim, türcü insanoğlu için çok önemli bir mesajımdır. Hayvanlara yaşamını yitirdi diyememekteyseniz, kendinize hakaret saymaktaysanız bana da yaşamını yitirdi demeyin, Ömür telef oldu diyebilirsiniz” ifadelerine yer verdi.

Yeni şarkılarından biri olan Aramışsın adlı çalışmasının klibinde deri ile birlikte kürk parçaların bulunduğu bir tane kombin giymesinden dolayı dikkatleri çeken Gedik, kendisine sorulan sorulardan dolayı ”üstümde hayvanlardan yapılmış durumdaki hiçbir şey bulunmuyor. Ayakkabılarım dahi tamamen suni deriden yapılmış. Bu fazlasıyla tartışılmakta ancak ben giyilmesinin gerektiğini düşünmekteyim. Hiç bir tanesi için hayvan öldürmeye hiç bir şekilde gerek bulunmuyor. Bundan böyle vegan giyime geçiş yapmanın zamanı gelmiş durumda. Özellikle de yurt dışındaki ülkelerde trend olmuş bir vaziyette. Saçlarım üzerinde yer alan gökkuşağı ise hoşgörü ile birlikte sevginin bir mesajıdır. Bu ise canlara kıyarak değil sadece severek oluyor” ifadelerine yer vermişti..