Çin asıllı akıllı telefon üretici firma olarak öne çıkan OnePlus şirketinin CEO’su pozisyonunda görev yapmaya devam eden Pete Lau, vermiş olduğu özel bir röportaj esnasında akıllı saatlerinden OnePlus Watch adlı ürünle alakalı konuşma yaptı. Pete Lau, söz konusu bu akıllı saatleri içerisinde işletim sistemi kısmında Wear OS işletim sisteminin kullanılacağını söyledi.

Akıllı telefon üretimi yapan firmaların son dönemlerde akıllı saatler benzerindeki giyilebilir teknoloji ürünleri için de yatırım yapmakta olduklarını çok sık bir şekilde görmeye başlamış durumdayız. Bu alan için yatırım gerçekleştiren firmalardan biri de hiç bir şekilde şüphe yok ki BBK Electronics şirketinin alt kuruluşları arasında yer alan OnePlus şirketi. OnePlus adlı şirketin akıllı saati olarak karşımıza çıkan OnePlus Watch adlı ürünün iptal edilmiş olduğuna yönelik bir takım söylentiler ortaya atılmaya başlamıştı. Çin asıllı teknoloji firması, nihayet OnePlus Watch adlı ürünün ertelenmiş olduğunu resmi bir şekilde duyurdu. Hangi tarihe ertelenmiş olduğu da kesin bir şekilde belirtilmiş değil

Daha öncesinde ortaya atılmış olan atılan söylentilere bakıldığında OnePlus Watch adlı ürünün Wear OS’i kullanmayabilecek olduğu ifade edilmişti fakat firmanın CEO’su olarak görevli olan Pete Lau, Input’a vermiş olduğu özel bir röportaj içerisinde akıllı saat ürünlerinin Wear OS kullanacak olduğu konusunda açıklamada bulundu.