Çin asıllı teknoloji firmalarından OPPO’nun bir müddettir üstünde çalışmakta olduğu bilinen A15s modeli, Hindistan’da gerçekleştirilen bir etkinlik kapsamında duyurulmuş oldu. OPPO A15 modelinin biraz daha geliştirilmiş bir sürümü şeklinde karşımıza çıkmış olan söz konusu cihaz, giriş seviyedeki bazı özelliklere sahip olmasıyla öne çıkıyor.

Telefonun 6.52 inçlik büyüklüğe sahip çentikli bir tane ekranı yer alıyor. 8 MP’lik çözünürlüğe sahip olan ön kamerayı bünyesi üzerinde barındırmakta olan bu ekran, HD+ özellikli bir çözünürlük sunmakta. Parmak izi okuyan sensör de bir çok giriş seviyedeki cihaz üzerinde gerçekleşmiş olduğu gibi, telefonun arka bölümüne yerleştirilmiş bir vaziyette.

OPPO şirketinin söz konusu yeni akıllı telefonu MediaTek Helio P35 adlı işlemcisinden güç almakta. 4 GB’lik bir RAM’i içeriğinde barındıran telefonun depolama alanı da 128 GB’lik şeklinde belirlenmiş oldu. Bu söz konusu depolama alanı, A15 modeli ile birlikte A15s modelinin arasında yer alan temel farkı temsil etmekte. Android 10 tabanına sahip ColorOS 7.2 arayüzüyle çalışmakta olan telefonun bataryasının kapasitesi de 4.230 mAh şeklinde açıklanmış oldu. Söz konusu bu telefon, USB Type-C özellikli değil, microUSB özelliğiyle şarj edilmekte.

Telefonun arka bölümü içerisinde iki tane arka kamera yer alıyor. Bu söz konusu kameralar, kullanıcılar için 13 MP’lik çözünürlük ile birlikte 2 MP’lik bir çözünürlük sunmakta. 2 MP özelliğine sahip kamera, makro çekimler yapmak amacıyla kullanılmakta. Bütün bu özelliklere sahip durumda bulunan OPPO A15s modeli, siyah renk ile beyaz renk olmak üzre toplamda iki tane renk seçeneği ile satın alınabiliyor olacak. Telefonun açıklanmış olan fiyatı da 170 dolar tutarında.