Kış lastiğini takma mecburiyeti bugünden itibaren başladı ve 1 Nisan 2020 tarihine dek sürecek. Kurala hiç bir şekilde uymamış olan arabaların şoförlerine de 625 Türk Lirası tutarında bir ceza kesilmiş olacak. Denizli ili içerisinde de araç sahibi olanlar 1 Aralık tarihinden itibaren lastiklerini değiştirebilmek amacıyla oto lastikçilerin yolunu tutmuş oldu.

Şehirler arasında yük ile birlikte yolcu taşımacılığı gerçekleştiren ticari araçlar içerisinde mecburi bir durumda bulunan kış lastiğiyle alakalı uygulama 1 Aralık tarihinden itibaren başlamış oldu. Denizli ili içerisinde de lastikçiler üzerinde çok yoğunluk yaşanmış durumdayken, çok fazla sayıda araba sahibi de mecburi kış lastiği uygulaması esnasına ceza yememek amacıyla ve hiç bir şekilde yolda kalmamak amacıyla oto lastikçiler üzerinde bir yoğunluk oluşturmakta. Lastik tamirciliği yapanlar da bu yoğunluk ile başa çıkabilmek amacıyla bir tane arabayı bazı zamanlarda 2 – 3 kişiyle beraber lastikleri değiştirmekteler. Sanayi içerisinde yer alan oto lastikçi servisleri üzerinde şoförler lastiklerini değiştirebilmek amacıyla sıraya girmiş durumda.

Oto lastikçilik yapanlar ise son günler içerisinde gece olduğunda da mesai yapmış olduklarını ve günlük olarak ortalama 45 tane arabanın lastiklerinin değişimini gerçekleştirmiş olduklarını ifade ederek, yoğunluğun halen sürdüğünü ve bir an öncede tüm şoförlerin acele etmesi konusunda bir tavsiyede bulundular.