Denizli ili içerisinde trafik ekipleri, şehirlerarası otobüs terminali üzerinden hareket etmekte bulunan otobüs ile minibüsleri özenli bir şekilde denetledi. Ekipler denetlemeler esnasında, araçların lastikleri ilk sırada olmak üzre, plaka ile birlikte takograf ve de şoför çalışma saatlerini incelerken, yolcuları ise emniyet kemeri takmaları hususunda uyardılar.

Denizli Şehir İçi Trafik Denetleme Şubesinin Müdürlüğüne bağlı ekipler, şehirlerarası otobüs terminali içerisinden hareket etmiş olan şehirlerarası ve de şehir içi yolcu taşımacılığı gerçekleştiren otobüslerle beraber minibüslere yönelik olarak, kış lastiğinin yanı sıra yolcu emniyet kemerinin denetimi ilk sırada olmak üzre uygulamalarını aralıksız bir şekilde sürdürmekte. Ekipler, otogardan çıkmakta olan otobüslerle beraber minibüslerin lastiklerinde ölçüm yaparak, lastiklerin belirlenmiş olan standartlara uygun olup olmadığı konusunda denetleme yaparken, standartlara uygun bir durumda bulunmayan araçların hareket etmelerine ise hiç bir şekilde izin vermedi.

Öte yandan ekipler, otobüslerle birlikte minibüslerdeki yolcuları da emniyet kemeri takmaları hususunda uyarıp, emniyet kemerini takmanın mecburi bir durumda olduğunu ve kendi can güvenliklerinden dolayı çok önemli olduğunu da anımsattı.

Diğer taraftan, ekipler, araç şoförlerinin plakaları ile birlikte ehliyetleri, ruhsatları, takografları ve de çalışma saati benzerindeki unsurlarını da denetlemeyi hiç bir şekilde ihmal etmedi. Denetimlerin sonrasında ise araç şoförleri ve de yolculara mutlu ve huzurlu bir sene geçirmeleri konusunda dilekte bulunuldu.
Denetimlerin çoğaltılarak devam edecek olduğu da ifade edildi.