Denizli ilindeki beyaz travertenleri ile dünya çapında ünlü olan Pamukkale, önümüzdeki mayıs ayı itibariyle geceleri de ziyarete açılmış olacak. Renkli ışıklar ile aydınlatılacak olan ”beyaz cennet”e gelmiş olan ziyaretçilerin, bu doğa harikasını gece olduğunda da gezme olanağı bulurken, burda yer alan etkinlik ve gösterileri de izleyebilecekleri ifade edildi belirtildi.

Travertenleri sayesinde ünlü olan Pamukkale ve içinde barındırmakta olduğu Hierapolis Antik Kenti renkli özeliğe sahip led ışıklar ile aydınlatılacak. Bu senenin 11 ayı içerisinde 2 milyonu geçen turisti ağırlamış olan Pamukkale’nin gece yarısı ziyaretine açılmasının sonrasında, ışıklı olan görsel şovlar gerçekleştirilecek, ziyaretçilere özel renkli etkinlikler de yapılacak. Antik Kent içerisinde mezarların yer aldığı yürüyüş yollarıyla birlikte 2.000 senelik Antik Tiyatro, turistlerin gece olduğunda rahat bir şekilde gezebileceği gibi ışıklarla donatılmış olacak.

Denizli Turistik Otelciler ile İşletmeciler Derneği (DENTUROD)’nin Başkanı görevinde bulunan Gazi Murat Şen, Pamukkale’de gerçekleştirilecek bu düzenlemelerle alakalı gerekli izinlerin alınmış olduğunu ifade etti. Şen, Pamukkale’ye artık geceleri de ziyaretçilerin alınacak olmasının turizm açısından çok önemli bir gelişme olduğunu ifade ederek; ”UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale, dünya üzerindeki 35 tane önemli noktadan bir tanesidir. Hem kültürel hem ise doğal bir şekilde koruma altındadır. Bu harika güzelliği mayıs ayı itibariyle, gece olduğunda da ışıklı görsel şölenler ile birlikte izleyebiliyor olacağız. Antik Tiyatroyla birlikte öteki antik alanlar ziyaret edilebiliyor olacaklar. Ziyaretçiler Antik Tiyatro içerisindeki geceleri gerçekleştirilecek gösteri ve de etkinliklere katılım sağlayabilecekler” ifadelerine yer verdi.