Denizli ili içerisinde termal sularıyla birlikte tarihi zenginliği sayesinde her mevsim ziyaretçi çekmeyi başaran ”beyaz cennet” olan Pamukkale ilçesine hafta sonu yerli ve de yabancı misafirler çok yoğun bir ilgi gösterdi.

Pamukkale’ye beyazlığını vermekte olan termal su, soğuk havalarda oluşturmuş olduğu buhar sayesinde ”beyaz cennete” eşi benzeri olmayan güzellik katarken, yerli ve de yabancı turistler soğuk bir havada termal su içerisinde keyifli zaman geçirmekte.

Antik havuz içerisinde termal suya girmiş olan misafirler, travertenler üstünde sıcak suda bir yürüyüş yapmakta, cep telefonları ile özçekim yapıp bu anları ölümsüzleştirmekte.

Çin içerisinde Türkiye’ye ailesi ile birlikte gezmeye gelmiş olan Fang Hong; ”Pamukkale gerçekten çok güzel. Burda sıcak suya da girdik, sıcak su gerçekten mükemmel.” ifadelerine yer verdi. Mehmet Aydın ise, ilk kez Pamukkale’ye gelmiş olduğunu ifade ederek; ”Buraya Sakarya ilinden geldik. Pamukkale ile birlikte sıcak su fazlasıyla güzel. Herkesin buraya gelerek görmesini de tavsiye etmekteyiz.” şeklinde konuştu.

Ahmet Kemal Seyhan ise konuşmasında; ”İlk kez Pamukkale ilçesine geldik, ailece ve fazlasıyla mutlu olduk burda yer alan güzellikleri yaşamış olmaktan. Önemli durumdaki şeyse bu güzellikleri yaşatabilmeniz ve korumamız. Bu tarihi durumdaki güzellikleri yalnızca bizler değil, tüm insanlığın gelip görmesi fazlasıyla önemli.” ifadeleriyle konuşmasını bitirdi.

Beyza Seyhan ise Pamukkale ilçesini gezmek ve de tarihi yerleri görebilmek amacıyla İzmir ilinden gelmiş olduklarını aktarıp, karşılaşmış oldukları atmosferden çok fazla etkilendiklerini açıkladı.