Denizli ili içerisinde yamaç paraşütüyle uçuş gerçekleştirmek son dönemlerde çok daha popüler bir duruma geldi. Gün içerisinde 150 tane civarında uçuşun gerçekleştirilmiş olduğu kent içerisinde yamaç paraşütü yapmaya en çok ilgi göstermiş olan kısmın da Pamukkale ilçesine gezme amacıyla gelen Çin asıllı turistler olduğu ifade edildi.

UNESCO’ya ait olan Dünya Miras Listesi içerisinde kendine yer edinen ve travertenleri sayesinde her sene içerisinde milyonlarca sayıdaki turistin çekim noktasına dönüşen Denizli ilinde yer alan Pamukkale ilçesi son seneler içerisinde yamaç paraşütü yapma konusunda isteği olanların gözdelerinden bir tanesi haline gelmiş durumda. İkliminin yanı sıra öteki koşullarından dolayı da yamaç paraşütü sporu yapabilme konusunda isteği olanlar açısından tamamen elverişli bir nokta üzerinde bulunan Denizli ilinde heyecan dolu anlar yaşama konusunda isteği olanlar soluğu pilotlar ile beraber paraşüt kalkış merkezleri içerisinde almakta.

Gösterilmiş olan ilgiden fazlasıyla memnun bir durumda bulunduklarını ve son seneler içerisinde uçuşların çok daha popüler bir duruma gelmeye başlamış olduğunu ifade eden yamaç paraşütü pilotları, bu konudaki en çok ilgiyi de yabancı asıllı turistlerin, özellikle de Çin içerisinden gelmiş olan turistlerin göstermiş olduğunu ifade etti.