Denizli ilinde yer alan Pamukkale ilçesi içerisinde mutfak tüpünden sızmış olan gazın patlamasından dolayı 1 kişinin yaralandığı açıklandı.

Elde edilen bilgilere bakılırsa, Zeytinköy Mahallesi üzerinde yer alan Barbaros Bulvarı içerisinde Vedat T (42)’ye ait olduğu bilgisi verilen evde mutfak tüpünden sızmaya başlayan gazdan dolayı patlama gerçekleşti

İhbarda bulunulmasının hemen sonrasında olayın gerçekleştiği yere sağlık ekipleriyle birlikte itfaiye ekipleri ve polis ekipleri yönlendirildi. Patlama esnasında yaralandığı açıklanan Vedat T, Pamukkale Üniversitesi Hastanesine hızlı bir şekilde götürülürken, evde meydana gelen yangın ise itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle birlikte söndürülmüş oldu. Patlama esnasında bulvara doğru saçılmış olan cam parçaları da belediye görevlilerinin çalışmasıyla temizlenmiş oldu.

Bu patlama esnasında kapı ile birlikte pencere ve de fayansların kırılmış olduğu ve ayrıca eşyaların dağılmış olduğu objektiflere yansıdı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görevli olan İtfaiye Daire Başkanı görevinde bulunan Murat Başlı, söz konusu bu patlamanın gaz sıkışması sonrasında gerçekleştiğini ifade etti

İçerde 12 kilogram ağırlığına sahip LPG tüpü bulunmakta olduğunu ifade eden Başlı açıklamasında; ”Muhtemel olarak boru aksamlarından veyahut dedantörden gaz sıkışması gerçekleşmiş. Dana sonrasında ise ilk bulmuş olduğu ısı kaynağındaki kıvılcım ile birlikte patlama gerçekleşmiş. Bir tane yaralı bulunuyor. Olayın gerçekleştiği yerde itfaiye ekiplerimiz de gereken incelemeyi gerçekleştirecekler.” ifadelerine yer verdi.