Denizli ili içerisinde UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale’de yılbaşı konusunda bereket yaşanmakta. Yeni seneyi karşılamayı isteyen yerli ve de yabancı turistlerin yoğun bir ilgi göstermekte olduğu Pamukkale ve Karahayıt’ta bulunan otellerin doluluk oranları %100 oranına ulaştı.

Yeni seneye, beyaz travertenleri ile ünlü durumdaki ”Beyaz Cennet” Pamukkele ilçesinde girmeyi isteyen yerli ve
de yabancı turistler, bölgede yer alan otellere çok yoğun bir ilgi göstermiş oldu. Doğal güzelliği ile birlikte kültürel durumdaki zenginliği ve de şifalı sularının yanında balon turları ile beraber paraşüt uçuşları benzerindeki ziyaretçilerine eğlenceli olanaklarda sunmakta bulunan Türkiye’nin en gözde turizm mekanları arasında yer alan Pamukkale ilçesinde, otellerin doluluk oranları %100’leri bulmuş oldu.

Denizli Turistik Otelciler ile İşletmeciler Derneğinin Başkanı görevinde bulunan Gazi Murat Şen, yoğunluğun turizmciler yönünden çok sevindirici olduğunu ifade ederek; ”Yılbaşından önce bölgemiz içerisinde yer alan oteller %100 doluluklara ulaşmış bir halde. Buraya gelmiş olan misafirlerimiz yaklaşık olarak 80 kilometre ilerde yer alan Denizli Kayak Merkezi içerisinde kayak yapabiliyor olacak. Şu anda kaymaya da fazlasıyla elverişli bir ortam mevcut. Daha sonrasında ise burda yer alan termal sular içerisinde bu yorgunluklarını çıkartabilecekler. Yerli ve de yabancı turistlerin yoğun bir şekilde ilgi göstermekte olduğunu görmekteyiz. Yaşanmış olan doluluk turizmciler yönünden fazlasıyla sevindirici. Bundan sonraki dönemler içerisinde termali ile birlikte kayağı, tarihi durumdaki dokusu, yamaç paraşütü, balonları ve bu çeşit deneyimleri yaşamayı isteyen yerli turistlerimizi de bölgemize belemekteyiz. 2019 senesi içerisinde bölgemiz içindeki turizmin fazlasıyla iyi geçecek olduğunu düşünmekteyiz” ifadelerine yer verdi.