Denizli ili içerisinde toplu konut inşaatının yapımında çalışmakta olan işçilerin bazıları, 3 aydan beri paralarını alamadıklarından dolayı 18 katlı olan binanın çatı kısmı ile yüksekliği 50 metre olduğu açıklanan vincin tepesine çıkıp, intihar etmeye kalkıştı. Polis ekipleri ise, tehlikeli bir şekilde eylemlerini devam ettiren işçileri ikna etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

​Olay ise, bugün saatler 14:00 civarında Merkezefendi ilçesinde yer alan Selçukbey Mahallesi içerisinde gerçekleşti. 2 ayrı şirketin ortak bir şekilde yürütmekte olduğu toplu konut projesi içerisinde çalışmaya devam eden işçilerden bir kısmı, 3 aydan beri paralarını alamamakta olduklarından dolayı, 18 kat yüksekliğe sahip olan bir binanın çatısıyla beraber ve 50 metrelik bir yüksekliği bulunan vincin tepesine çıktı. İntihar edecekleri konusunda açıklamalar yapan işçileri görmüş olan öteki mesai arkadaşları ise, hızlı bir şekilde polis ile sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. Alınmış olan ihbarın üzerinde hızlı bir şekilde olay yerine sevk edilmiş olan polis ekipleri ise, binaya giriş yaparak, işçileri ikna edebilmek amacıyla özel bir çalışma da başlattı.

Çok soğuk ve sağanak bir şekilde yağmurlu havanın hakim olduğu kent içerisinde, işçilerin başlatmış olduğu bu tehlikeli intihar eylemi halen devam ediyor. Polis ekiplerinin işçileri ikna ettikten sonra soruşturma başlatacağı bilgisine ulaşıldı.