Pamukkale Üniversitesi’nin Denizli Sağlık Hizmetlerindeki Meslek Yüksekokulu (DSHMYO)’nde okuyan öğrenciler; ”Topluma Hizmet Uygulamaları’’ ismine sahip ders dahilinde bir dönem süresince yapmış oldukları projeleri açık bir şekilde sergilediler.

Denizli Sağlık Hizmetlerinin Meslek Yüksekokulundaki Sergi Alanı içerisinde gerçekleşmiş olan serginin açılışı ise DSHMYO Okul Müdürü görevinde bulunan Profesör Doktor Hülya Çetin, Çocuk Bakımı ile Gençlik Hizmetlerinin Bölüm Başkanı görevinde bulunan Doçent Doktor Özlem Körükçü, Topluma Hizmet Uygulamaları isimli dersin öğretim elemanlarından Doktor Öğretim Üyesi görevindeki Selma Kıraç ve Öğretim Görevlisi Dilek Uludağ Kodal’ın tarafından gerçekleştirildi. Sergi içerisinde, Tıbbi Hizmetler ile Teknikler, Çocuk Bakımıyla Gençlik Hizmetleri ve de Terapi ile Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerinin hazırlamış oldukları projelere yer verildi.

Yapmış oldukları bu projeler içerisinde etkin bir şekilde rol alan öğrenciler; çevre ile birlikte okul duvarları boyama, otizm, file çanta, kan verme, hasta çocuklar için kukla gösterisi, solucan gübresi, hastane maketi yapma, koruyucu ailelik ve aş evlerine yardım benzerindeki hususlarda 24 tane değişik grubun, 24 tane farklı projeyi yaşama geçirmiş oldukları bu özel etkinlikler poster biçiminde açık bir şekilde sergilendi. Öte yandan projeni dahilinde ortaya çıkmış olan ürünler de sergi içerisinde açık bir şekilde yer aldı.