Türkiye içerisinde halk tarafından ”yenge” şeklindeki bir lakapla tanınırlığı olan Amerika Birleşik Devletleri asıllı sosyal medya fenomenlerinden biri olan Amanda Cerny, Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyaret esnasında çekilmiş olan bir tane fotoğrafı paylaşıp yaşama pozitif bakmanın ne kadar önemli olduğuna değinmiş oldu.

Amerika Birleşik Devletleri asıllı sosyal medya fenomenlerinden biri olan Amanda Cerny, Twitter hesabından bir tane Türk kullanıcıyla çok uzun bir zaman boyunca mesajlaşmış ve karşılıklı bir şekilde gerçekleştirilen bu sohbetler ise onun Türkiye içerisinde herkes tarafından tanınan bir fenomen hele gelmesini sağlamış idi.

Cerny ise söz konusu bu popüleriteyi çok iyi bir şekilde değerlendirmiş ve çok özel bir markanın yüzü olmayı kabul ederek İstanbul iline özel bir ziyaret gerçekleştirmiş idi. Instagram platformu üzerinde 26,3 milyon tane takipçisi bulunan Cerny, her geçtiğimiz gün beğeni mesajları olduğu kadar çok kötü yorumların yanı sıra kötü eleştirilerle de karşılaşmakta. O kadar ki Cerny, son yapmış olduğu paylaşımından dolayı kendisine karşı yapılan öfke ve de nefret dolu mesajlara özel bir yanıt vermeyi istedi.

Ülkemiz içerisinde fazlasıyla memnun ayrılmış olan Cerny, çok uzun bir aranın ardından Instagram hesabı üzerinden Türkiye ziyareti esnasında çekilen bir tane fotoğraf paylaşımı yaptı.

Amanda Cerny, söz konusu bu fotoğrafın alt kısmına ”Pozitif bir durumda bulunan insanlar pozitif bir enerjiye çekilmiş olur, negatif bir durumdaki insanlar ise negatif enerjiye çekilmiş olur. Olumsuz bir durumdaki enerjiyi üretkenler ve pozitif bir şeye dönüştürüp açığa çıkartmalısınız” şeklinde yazdı.