Rusya’nın Devlet Başkanı olarak görev yapmaya devam eden Vladimir Putin, yıl sonu özel toplantısında, Kremlin’in muhalefet liderleri olarak öne çıkan Alexei Navalni’yi zehirlemiş olduğu iddialarıyla konusunda özel bir açıklamada bulundu. ‘Eğer ki ölmesini talep etseydim, şu zamana kadar çoktan ölmüştü’ ifadelerine yer veren Putin, Amerika Birleşik Devletleri’ne ait istihbarat teşkilatlarını söz konusu bu iddiaları körüklemekle suçlamış durumda.

Rusya’da Devlet Başkanı pozisyonunda görevine devam eden Vladimir Putin, her sene gerçekleşen yıl sonu toplantısı esnasında Kremlin’in muhalefet lideri  olarak tanınan Alexei Navalni’yi zehirlemiş olduğu iddialarıyla alakalı olarak özel bir konuya değindi. Bu konuşmada söyledikleri ise adeta kan dondurucu türdeydi.

Vladimir Putin, yapmış olduğu özel bir basın toplantısı kapsamında Almanya’da tıbbi tedavisi devam eden Navalni ile ilgili olarak ‘Berlin kentinde yer alan bir hastanede tedavisi devam eden hasta Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan istihbarat kurumlarının desteklerine sahip. Eğer ki öyleyse, bu çok tuhaf bir gerçektir ve istihbaratta görevli olan kurumlar da ona göz kulak olmalıdır. Ancak bu onu zehirleme amacıyla bir neden değil, niçin bir insan bunu yapsın. Ölmesini istiyor olsaydım, şu zamana dek çoktan ölmüştü’ şeklindeki açıklamalarda bulundu.