Denizli ilinde yer alan Pamukkale ilçesi içerisindeki bir restoranda, müşteriyle müzisyen arasında çıkmış olan, 1 kişinin yaşamını yitirdiği, 1 kişinin ise yaralanmış olduğu silahlı ve bıçaklı durumda gerçekleşen kavganın küfürleşmeden başlamış olduğu ortaya çıktı. Kasap pozisyonunda çalışmakta olduğu restoranda olayla herhangi bir alakası olmadığı durumda sekmiş olan kurşunun göğsüne isabet etmesinden dolayı yaşamını kaybeden, Denizlispor Kulübünün amigolarından biri olan Haydar Varan’ın (53) yarın öğle zamanında kulüp yöneticileri ve
de taraftarların katılım göstereceği törenle toprağa verilecek olduğu ifade edildi.

Olay ise, dün saatler 23:00’ı gösterirken, Çamlaraltı Mahallesi’nde yer alan 6051 Sokak içerisindeki bir restoranda gerçekleşti. Resül G. adına sahip müşteriyle müzisyen görevinde bulunan Seyhan D.’nin arasında, küfürlü bir şekilde tartışma meydana geldi. Tartışma ise, kısa zaman içerisinde büyüyüp, kavgaya dönüşmüş durumdayken Seyhan D., restoranda yer alan mutfağa gitti. Resül G.’nin arkasından gitmesi üstüne ikilinin kavgaları burada da devam etti. Seyhan D. ise, mutfaktan eline bir bıçak alır iken, Resül G. ise belinde yer alan tabancasını çıkartarak, rastgele bir şekilde ateş etmeye başladı.

Sekmiş olan kurşunlar ile beraber müzisyenlerden Seyhan D. bacağından, mutfak içerisinde kasap pozisyonunda çalışmakta olan ve Denizlispor Kulübünün amigolarından olduğu ifade edilen Haydar Varan’da göğsünden ağır bir şekilde yaralandı. Restoran içerisinde silah sesleri duyulmasının üzerine çok büyük bir panik yaşanırken, müşteriler ise, üst katlara kaçmaya başladı. İhbarlar üstüne olayın yaşandığı yere çok fazla sayıda polis ile birlikte ambulans ekiplerinin sevk edildiği açıklandı. Sağlık görevlileri tarafından ambulans ile Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılmış olan yaralılar arasından, eşinden bir zaman önce boşanmış olduğu ifade edilen, 1 çocuk babası olduğu açıklanan Haydar Varan, doktorların bütün müdahalelerine karşın yaşamını kaybetti. Bacağından yaralanmış olan Seyhan D.’nin de tedavisinin devam ettiği ifade edildi.

Soruşturma açmış olan polis ekipleri, olayın sonrasında kaçmış olan Resül G.’nin yakalanabilmesi amacıyla bir çalışma da başlattı. Kavganın ise, Resül G.’nin, restoranda yer alan müzisyenler arasındaki Seyhan D.’ye küfür ederek, darbuka çalmasını istemesinden dolayı çıkmış olduğu belirlendi.

Diğer taraftan kavgada yaşamını kaybeden Denizlispor Kulübünün amigosu olduğu açıklanan Haydar Varan’ın, yarın Ulu Camii içerisinde öğle vaktinde kılınacak namazın hemen sonrasında Denizli Asri Mezarlığı içinde kulüp yöneticileriyle birlikte taraftarların da katılımlarıyla toprağa verilecek olduğu ifade edildi.