Dünya çapında büyük üne sahip İngiliz şarkıcılardan biri olan Rita Ora, 30’uncu yaş günü esnasında karantinayla alakalı kuralları ihlal edip özel bir parti gerçekleştirmişti. Tepki toplamasının ardından reklam sözleşmesi iptal edilmiş olan Rita Ora, jüri üyeliğini yapmakta olduğu yarışma programından da atılmış oldu.

Londra kentinde yer alan çok ünlü bir restoran içerisinde 30 tane arkadaşıyla bir araya gelip otuzuncu doğum gününü kutlamış olan İngiliz şarkıcılardan Rita Ora, tepkilerin ardından özür dilemek mecburiyetinde kalmıştı. Ora’nın düzenlemiş olduğu söz konusu bu partide aralarında ünlü modellerden biri olan Cara Delevingne ile birlikte ablası Poppy’nin de yer almakta olduğu davetli isimler, o gece çekilmiş olan fotoğraflarından bazılarını sosyal medya hesapları üzerinden de paylaşmıştı.

Gelmeye başlayan tepkilerin hemen sonrasında Rita Ora’nın reklam sözleşmelerinden bir tanesi de iptal edilmişti. Rita Ora, ITV kanalı içerisinde jüri üyesi olarak görev yaptığı yarışma programından da kovulmuş oldu. Rita Ora’nın yerine ise Güney Afrika asıllı dansçılardan biri olan Oti Mabuse’nin getirilmiş olduğu açıklandı. Rita Ora, bu sene Avustralya içerisinde yer alan şarkı yarışmasında da jüri üyesi olarak görev alacak.