Türkiye televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden bir tanesi olarak öne çıkan Arka Sokaklara adlı dizide Emniyet Amiri Rıza Soylu isimli karaktere can veren usta oyunculardan Zafer Ergin, karakolluk olmuş durumda.

Arka Sokaklar isimli dizinin yıldız isimlerinden Zafer Ergin, ardımızda bırakmış olduğumuz gün Etiler semtinde kendisinden döviz bozmasını talep ettiğini ifade eden bir tane vatandaştan şüphelendi. 78 yaşında bulunan oyuncu, bahsi geçen şahsı yanına alıp Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Büro Amirliği’ne başvuruda bulundu.

Bir saat boyunca devam eden soruşturmanın ardından ise usta durumdaki sanatçı, ‘İkimiz de herhangi bir şekilde şikayetçi olmadık. Dövizler ise hiç bir şekilde sahte değilmiş. Fazla bağırıp, çağırdığından dolayı şüphe duydum. Karakol içerisinde çok küçük bir polisiye macera yaşamış olduk’ ifadeleriyle konuştu

Diziden dolayı yaşamış oldukları bir takım hoş anıları da anlatmış olan Arka Sokaklara adlı dizinin Rıza Baba’sı, ‘Emniyet içerisindeki dostlarımdan bazıları, ‘Sizin yapmış olduğunuz işin hesabını bizden sormaktalar; ‘Onlar çok hızlı hallediyor’ şeklinde konuşuyorlar’. Elbette bu yapmış olduğumuz bir oyun. İyiye, doğruya gitmekte olduğumuzun da farkındayız. Bu yol üzerinde devam etmekteyiz, devam da ediyor olacağız’ ifadelerine yer vermişti.