Başarılı durumdaki oyunculardan Serenay Sarıkaya, hayalini kurmakta olduğu müzikalle beraber tiyatro sahnesi üzerinde seyircisi ile buluşmak için hazırlanmakta.

Alice müzikali içerisinde Alice’i oynayacak olduğunu geçtiğimiz hafta içerisinde #rüyamaortakol etiketini kullanarak duyurmuş olan başarılı durumdaki oyuncunun sonrasında müzikalde bulunan öteki oyuncular da sosyal medya üzerinden canlandıracak oldukları karakterlerin duyurusunu yaptı.

Serenay Sarıkaya tarafından Alice’in canlandırılacağı bu Alice müzikali içerisinde, başarılı durumdaki oyunculardan Ezgi Mola kraliçeyi, Enis Arıkan tavşanı, İbrahim Selim kralı, Şükrü Özyıldız şapkacıyı ve Merve Dizdar kedi karakterini canlandırmış olacak.

1865 senesi içerisinde Lewis Carroll’un yazdığı ve bugüne kadarki sürede 174 dile çevrilip edebiyatın eşsiz eserlerinden bir tanesi olma özelliğini üzerinde barındıran kurgu romanlardan Alice Harikalar Diyarında, daha çağdaş bir uyarlamayla birlikte sahnelenecek.

Seyircisini de fantastik dünyaya davet etmiş olan Alice Harikalar Diyarında oyununun Alice’i olmak için hazırlıklarını sürdüren Serenay Sarıkaya, dans provalarıyla beraber şan derslerine de bütün hızı ile devam etmekte.

Alice performansını yapabilmek amacıyla ayrıca ukulele dersleri de almakta olan Sarıkaya, heyecanını şu sözleri ile paylaştı; ”Çocukluğumun en büyük ruhu, enerjisi sarmış oldu etrafımı şimdilerde… Çok daha yeni bir yolculuğa çıkarttı beni. Kesinlikle bir rüya…! Ama yaşamımın en güzel rüyası. O kadar güzel ki yaşam boyu bu rüyayı da görebilirim. Sevmiş olduğum her şey var içerisinde.”

Klasik durumdaki bir hikayeyi çağdaş bir sahne dili ile günümüzün seyircisiyle buluşturmak için hazırlanan Alice Harikalar Diyarında, kostümlerinin yanı sıra dekoru, şarkıları, koreografisi ile birlikte tamamen fantastik bir yolculuk, farklı bir büyüme hikayesini anlatmak için hazırlanmakta.