Şen kahkası ile tanınırlık ele eden Saba Tümer, katılmış olduğu bir program esnasında niçin çocuk sahibi olmayı talep etmediğini de anlattı. Yaşamış olduklarının bu kararı konusunda çok büyük bir etkisinin olduğunu ifade eden ünlü sanatçı, ‘Ben öldüğüm zaman üzülmesin diye hiç bir şekilde çocuk yapmadım’ ifadelerine yer verdi.

50 yaşında bulunan ünlü sunuculardan Saba Tümer, Exxen platformuna yayınlanmakta olan Katarsis adlı programa konuk olarak katıldı. Yaşamıyla alakalı bilinmeyenleri de anlatmış olan Tümer, annesini kaybetmiş olmasından ötürü hızlı büyümüş olduğunu ve yaşamında yaşamış olduğu en ilginç olayı da anlatmış oldu.

Yaşamış olduklarından ötürü çocuk sahibi olma konusunda bir isteğinin bulunmadığını ifade eden Saba Tümer, kendisini etkilemiş olan olayları da şöyle anlattı: ‘Çocuklukla alakalı fotoğraflarıma baktığım zaman ‘ay ne denli bir mutluyduk’ cümlesini kuruyorsun. Ardından da ”acaba mutlu muyduk ki?’ diye düşünüyorsun. Bu pek çok farklı soruyu da beraberinde getirmiş oluyor. Bir yandan da aile olarak düşünmektesin, bir yandan ise kendi yaşam mücadelen gelmiş oluyor. Çocuk doğurmak ise bundan dolayı bana ters geliyor. İçinden hiç bilmemekte olduğu bir şey çıkacak. Sağlıklı mı dünyaya gelecek, sağlıksız mı dünyaya gelecek, nasıl bir insan olacak? Hiçbir şeyi bilmemektesin. Daha sonrasında yaşamında geçirecek olduğu evreleri de bilmiyor olacaksın..’