Marmaris ilçesinde yer alan özel bir hastanede tedavisi biten Sumru Yavrucuk, oyunu amacıyla gelmiş olduğu Bodrum ilçesi içerisinde, gazetecilere gerçekleştirdiği açıklamada, sağlık durumunun daha iyi olduğunu ifade etti.

Yaşanmış olan bu olayı talihsizlik şeklinde değerlendirmiş olan Yavrucuk; ”Sahne üzerinde çok talihsiz bir kaza yaşamış oldum. Dekorların arasında şoförümüzün kişisel kamyonu ile alakalı kimyasal maddeleri de karışmış. Su bidonlarının yerine ise adblue (antifiriz) sıvısı gelmiş. Maalesefki hiç bir şekilde kontrol edilmeden bardakların içine boşaltılmış. Rol icabı devamlı olarak yapmış olduğum bir mizansen mevcut. O mizansene geldiği zaman tereddütsüz bir şekilde çay diye içtim. İçmiş olduğum anda ise çok büyük bir acıyı hissettim.” ifadeleri ile konuştu.

Olayın, ilk perdenin finalinde yaşanmış olduğunu ifade eden Yavrucuk, 3 saniye sonrasında ise içeriye gidip istifra etmiş olduğunu anlattı. Aynı maddeyi sahnedeki rol arkadaşının da içmiş olduğunu belirten Yavrucuk, ”Hastane içerisinde hemen müşahede altına alındım. Hastane ise adeta seferber oldu ve tedavimin hemen sonrasında taburcu oldum.” ifadelerine yer verdi.

Yavrucuk ayrıca, olayı duyarak kendisine geçmiş olsun konusundaki dileklerini iletmiş olan hayranlarına da teşekkürlerini iletti.

Marmaris’te yer alan Armutalan Kültür Merkezi içerisindeki etkinliklere katılım gerçekleştiren Yavrucuk; dün oyun esnasında mizansen gereğince içmesi gerekli olan çayın yerine bardağa yanlışlık ile konulmuş olan antifrizi içip aniden rahatsızlanmış, kendini çok kötü hissetmeye başlayan ve kusmaya başlamış olan sanatçı, ambulans ile ilçede yer alan özel bir hastaneye götürülmüştü.