Yoğun bakım içerisinde tedavisi hala süren 61 yaşında bulunan Mehmet Ali Erbil’in ablası Profesör Doktor Yeşim Erbil, müjdeli durumdaki haberi sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

Instagram hesabı üzerinden Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumu ile alakalı açıklama gerçekleştiren Profesör Doktor Yeşim Erbil; ”Abim halen yoğun bakımda bulunuyor. Solunum cihazlarına bağlı fakat gündüz saatleri içerisinde belli aralıklar ile cihazdan ayrılmakta. Bunun maksadı ise kendi solunumuyla nefes alarak yeterli oksijeni alabilmesi maksadıyla bir açıdan jimnastik benzerinde bir uygulama. Trakeostomi (delik) olduğundan dolayı ses çıkartabilmesi zor ancak yine bazı zamanlarda sesini rahat bir şekilde çıkarabilecek konuma getirilmekte. Doğal bir şekilde şu an içerisinde ”sohbet” edebilecek bir halde değil.

Nerede bulunduğunu bilmekte fakat bütün olanları da özellikle anlatmamaktayız. Zeminde bulunan hastalığı (kaçış sendromu)’ndan dolayı normal koşullarda küçük olumsuz durumdaki şeyler abimde fazlasıyla gürültülü seyretmekte. Bu sebepten dolayı ilerleme kaydederken bazı durumlarda biraz geriye de gidebilmekteyiz. Sık bir şekilde bilgi paylaşmamamızın sebebi ise ilerleme kaydettiğimiz anlarda geri gidiş de yaşanabiliyor olması. Abim kedileri fazlasıyla sever, bizlerde sizler gibi bu şekilde bekliyoruz güzel olan gelişmeleri. Halen tam bir şekilde ”tamam iyileşti” diyememekteyiz. Yol fazlasıyla uzun. İlk önce solunum cihazından komple ayrılması sonrasında ise 56 gün süren yıpratıcı durumdaki sürecin hasarlarının onarılabilmesi gerekli. Temel durumdaki hayati fonksiyonları daha öncelikli olduğundan dolayı öteki detayların düzelmesini de zamana bırakmak gerekli.