Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan’ın Fatih Portakal’a yönelik olarak söylemiş olduğu ”Portakal mıdır, mandalina mıdır, narenciye midir?” şeklindeki sözlerinin hemen sonrasında ünlü komedyenlerden biri olan Şahan Gökbakar, portakal paylaşımı yaparak sosyal medya kullanıcılarının dikkatlerini çekmeyi başardı.

Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan’ın Fatih Portakal’a yönelik sözlerinin hemen sonrasında komedyenlerden Şahan Gökbakar portakal paylaşımı ile birlikte sosyal medya kullanıcılarının dikkatlerini çekti.

Sosyal medya hesabı üzerinden portakal resmi paylaşmış olan Şahan Gökbakar açıklamasına ise; ”Portakalın yararları saymak ile bitmez…Özellikle de su soğuk günler içerisinde bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirir ve vücudumuzu da mikroplara karşı korumaktadır. çok zengin bir vitamin kaynağıdır…Keşke ülkemiz içerisinde daha çok portakal yetiştirilebilse… Not: Ferda Anil Yarkin’a ait şarkısını küçükken ”ah neredeysen he portakal, bunaldım hatta he portakal” şeklinde söylerdim şimdi o aklıma geldi.” ifaeleri ile yazdı.

Gökbakar ayrıca, Fatih Portakal’ı akıllara getirmiş olan paylaşımın hemen sonrasında da çilek ile birlikte ceviz ve kivi benzerindeki meyvelerin de fotoğraflarını paylaşıp benzer yorumlar gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan yapmış olduğu konuşma esnasında gazetecilerden Fatih Portakal’ı hedef almış ve açıklamasında ise ”Birileri de çıkmış portakal mıdır, mandalina mıdır, narenciye midir sokağa çağırmakta” ifadelerine yer verdi.