Denizli ili içerisinde piyasaya sahte içki sürmeye çalışmış oldukları iddia edilen 7 tane şüphelinin gözaltına alındığı açıklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü’nün Kaçakçılık ile Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi Müdürlüğüne bağlı ekipler, yeni senenin yaklaşması ile piyasaya yüklü miktarda sahte içki sürülecek olduğu bilgisi üstüne özel bir çalışma başlattı.

Şehir dışı ile birlikte İstanbul ilinden aracı şahıslar aracılığıyla getirilecek olan sahte içkileri Denizli il merkezinde ve ilçeler içerisinde eğlence mekanlarına satmayı isteyen kişilere yönelik gerçekleştirdiği operasyon kapsamında, alkol taşımacılığı gerçekleştiren aracın içinde hurda kumaş parçalarının arasına gizlenmiş olduğu açıklanan ve satışa hazır durumda kolilenmiş değişik ebat ve markalarda 1.000 şişe sahte içkiyle birlikte bandrolün ele geçirildiği açıklandı.

Ekiplerin gerçekleştirmiş olduğu özenli bir çalışma esnasında kaçakçılık yapmış olan şahısların ikametleri içerisinde ve depo şeklinde kullanmakta oldukları yerlerde gerçekleştirilen aramalarda, 2.000 litrelik sahte içki ile 300 litrelik sahte içki üretimi konusunda kullanılmış olan sıvı madde, 270 litrelik bir etil alkol, 56 kilogram ise içki üretimi amacıyla kullanıldığı konusunda bilgiler verilen bir katkı maddesinin bulunduğu ifade edildi.

Sahte içkiler ile birlikte yakalanmış olan 7 tane şüphelinin ise gözaltına alınmış olduğu açıklandı. Gözaltında bulunan şüphelilerin emniyet içerisindeki işlemleri ise halen devam ediyor.