Denizli ili içerisinde, ‘‘Okul Sporları Basketbol’’ yarışması kapsamında genç erkekler dalı içerisinde Yüksekçıta Anadolu Lisesi, genç kızlar dalı içerisindeyse Servergazi Borsa İstanbul takımları şampiyon kupasını kaldırmış oldu.

Gençlik ile Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmiş olan Okul Sporları Basketbol Gençler müsabakaları geçtiğimiz gün bitti. Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu içerisinde çok büyük bir heyecana sahne olmuş bulunan maçlarda okullardan gelmiş olan öğrenciler takımlarını fazlasıyla büyük bir coşkuyla desteklemiş oldu. Maçlar sonucunda kazanan ve kaybeden birbirini alkışlamış olan öğrenciler rekabetin saha içerisinde kalmış olduğunu da gösterdi. 24 tane okuldan yaklaşık olarak 300 tane sporcunun ter dökmüş olduğu müsabakalar sonrasında erkekler içerisinde şampiyonluğun ipini Yüksekçıta Anadolu Lisesi, kızlar içerisindeyse Servergazi Borsa İstanbul takımları göğüslemiş oldu.

Ödül töreninden önce çok kısa bir konuşma gerçekleştirmiş olan Gençlik ve Spor İl Müdürü görevinde bulunan Ahmet İbanoğlu, müsabakalara katılım gerçekleştiren bütün sporculara, ailelerle birlikte öğretmenlere özverilerinden ötürü teşekkür etti. Okullardaki spor faaliyetlerinin Türk sporu amacıyla ne kadar önemli olduğuna da dikkat çekmiş olan İbanoğlu, dereceye girmeyi başaran takımlara kupa ile birlikte madalyalarını da takdim etti.
İl Birincisi olmayı başaran okullar 10 – 13 Ocak 2019 tarihleri içerisinde Muğla ilinde gerçekleştirilecek basketbol grup maçları esnasında Denizli ilini temsil edecekler.