Aradan tam tamına 2 gün geçti ancak halen Hadise’nin Altın Kelebek gecesi esnasında giymiş olduğu kıyafet konuşulmakta. Cem Yılmaz ise konuşma esnasında; ”Dışarda atı bekliyor” şeklinde inceden bir dalgasını geçmiş oldu.

Sonda yer alan seyirciler uzaktan görmüş oldukları Hadise’yi de tanımayarak ”Bu şapkalı olan kadın kim?” şeklinde merak etmişti. Sosyal medyadaki kullanıcılar ise Hadise’nin şapkasına hiçbir şekilde anlam veremedi. Dior’dan alınsa da bu kostümün bu ödül törenine hiç bir şekilde uygun olmadığı ifade edildi.

Aslında maksadı konuşulmaktı ve bu durumda fazlasıyla oldu. Daha sonrasında Vogue’un sitesi içerisinde yayınlanmış olan bir tane yazı ise Hadise’nin niçin bu kıyafeti seçmiş olduğunu gün yüzüne çıkartmış oldu. Meğerki bu kombininin mimarı olduğu açıklanan Dior şirketinin ilk kadın kreatif direktörü görevinde bulunan Maria Grazia Chiuri, güçlü durumdaki kadınlardan ilham almış olduğu 2019 koleksiyonu içerisinde bu defa tarihin ilk kadın rodeoları örnek alınarak yola çıkmış. Namı diğer durumdaki ”escaramuza”lar arasından.

Sözün aslına gelecek olursak, Meksika Devrimi içerisinde romantik ve de maskulen tavırları sayesinde dikkat çekmeyi başaran bu kadın rodeoların kıyafetleri ile kendini özdeşleştirmiş aslında Hadise. Ödül aldığı esnada gerçekleştirmiş olduğu konuşma da aslına bakılırsa bu özdeşleme hali ile paralel bir durumdaydı. Ancak işte kendisini tam bir şekilde ifade edemedi, kıyafete bakarak herkes ”Bu da nedir?” demek ile yetinmiş oldu.
Belki konuşması esnasında 2 satırla niçin öyle giyinmiş olduğunu açıklasa fazlasıyla iyi olabilirdi.